Maine Coon – charakterystyka, porady

maine

Od samiutkiego początku swojego istnienia, kot tej odmiany z pewnością nie miał lekko. Traktowano go w postaci zwyczajnego osobnika kociej rodziny. Jego głównym a także najistotniejszym zadaniem mogło być łowienie gryzonie. Nic więc dziwnego, że jego zakres występowania na początku nie przekraczała obrębów miejscowości małych miejscowości. Kiedy jednak pojedynczy przedstawiciele tych pięknych kotów zostali dostrzeżeni przez hodowców miauczącej arystokracji, jego populacja zaczęła prędko wzrastać.

Co ciekawsze Maine coon pomimo swojej ogromnej popularności oraz znacznej liczby sympatyków nie odmieniły się prawie zupełnie nie tylko pod względem genetycznym ale także zewnętrznym. Obecnie kot Maine coon mimo swoich niebotycznych wielkości, w dalszym ciągu cieszy się duża popularnością za równo wśród hodowców zamieszkujących wsie jak i miasta. W sezonie letnim, koty tej rasy linieją szczególnie intensywni, co jednak może przysporzyć hodowcom znaczne ilości sprzątania. Warto także posiadać na uwadze iż pupile takiej rasy bardzo silnie oraz trwale przywiązują się do swoich opiekunów.

Sympatycy kotów Maine coon twierdzą że są one prawie tak wierne jak psy. Przygarniając zwierzaka wspomnianej rasy zmuszeni jesteśmy liczyć się z świadomością że prawie w na każdym meblu będziemy mieli kocią sierść. Jeżeli nasz pupil nie opuszcza swojego domu, konieczne będzie wielokrotne szczotkowanie czworonoga, co odrobinę zmniejszy uciążliwe linienie. Według mnóstwa opiekunów włosy kociaka tej odmiany zdecydowanie rzadziej uczulają aniżeli dzieje się to w przypadku innych kotów.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/maine-coon/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com