Kot Burmilla – hodowla, opieka

burmilla

Koty najczęściej uważane są za stworzenia zawsze chodzące swoimi drogami, które nie przywiązują zasadniczej uwagi do obecności albo też nieobecności właściciela. Mnóstwo ludzi kieruje się stereotypami, twierdzą iż pupile te zupełnie nie przywiązują się do osób a w rzeczywistości do miejsc w których mieszkają. Tak naprawdę jest to po części prawda, trzeba jednak zauważyć że istnieją rasy mające trochę odmienne charaktery w takim względzie. Dla osób odosobnionych, mieszkających w dużym odosobnieniu, na pewno posiadanie takiego wiernego niczym pies kota, jest wyjątkowo istotne.

Zwierzęciem idealnie nadającym się dla ludzi w podeszłym wieku będzie kot rasy Burmilla. Odmiana ta powstała stosunkowo niedawno bo w roku 1981 roku, więc da się uznać ją za całkiem nowoczesną rasę. Dało się ją otrzymać z pomieszania kotów odmiany pers razem z kotami birmańskimi o maści lilia. Kot Burmilla bez znacznych problemów odnajdzie się jako mieszkaniec nie tylko wsi ale i miast. Kocie niewielkie gabaryty, umożliwiają hodowanie go również w niewielkich mieszkaniach.

Pomimo iż ciało takiego kota jest bardzo umięśnione, nie ma on ogromnej chęci wspinania się po drzewach. Ten instynkt polowania również nie jest szczególnie rozwinięty porównując dla przykładu z kotami ras orientalnych. Kot Burmilla może również bez większego kłopotu mieszkać razem z dziećmi. Jego cichy i zrównoważony sposób bycia zdziała iż z pewnością spodoba się także większości dzieci. Oczywiście skoro będzie ono dla niego delikatne. Koty tej odmiany uwielbiają pieszczoty a także chętnie wchodzą swoim opiekunom na kolana oczekując na głaskanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Purrfectcatbreeds.com