Kot Azjatycki – temperament, zalety

azjatycki

Tysiące osób w teraźniejszych czasach jest szczególnie skłonne do przetrzymywania kota niż psa. Dlaczego się tak dzieje? Głownie ze względu na czas. Pies potrzebuje wczesnego wstawania, zabierania go na przechadzki. Co najważniejsze pies pozostawiony sam w mieszkaniu będzie hałasować, skomlić bądź dezelować dom. Koty jednak znacznie spokojniej radzą sobie z samotnością. Zazwyczaj po prostu śpią, załatwiając własne potrzeby fizjologiczne w kociej toalecie. Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na kota rasowego niż też nieznanego pochodzenia.

Mamy w takiej sytuacji świadomość jakie cechy charakteru będzie on posiadał a także co zmuszeni jesteśmy mu, jako właściciele zapewnić. Odmiana pupili jest tak dużo, iż na pewno przeważająca liczba z nas wyszuka rasę odpowiednią dla siebie a także swojego stylu życia. Jedną z odmian może być kot azjatycki. Pupile takiej rasy występują w swoistego rodzaju dwóch wariantach, pierwszy z nich to kot azjatycki długowłosy, następny natomiast krótkowłosy.

Zwierzęta wspomnianej rasy pochodzą z Anglii, która to jest szczególnie znana z hodowli czworonogów, zwłaszcza kotów. Przeważnie koty wspomnianej odmiany doskonale czuja się nie tylko jako mieszkańcy wsi ale i miast. Nie przepadają one za chodzeniem po parku, dla tego również nie jest konieczne jego posiadanie. Wbrew ogólnym stereotypem, kot azjatycki, nie dobrze znosi długą samotność. Znacznie bardziej komfortowo czuje się on mogąc wejść na kolana swojemu właścicielowi znajdować się w samym środku uwagi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Gccfcats.org